Skip to Content
6 minut do końca artykułu
Naprawa drewna w kilku krokach

Klej epoksydowy do drewna – wsparcie w każdej naprawie

Klej epoksydowy do drewna – wsparcie w każdej naprawie

Masz do przeprowadzenia drobne naprawy w domu, ogrodzie czy warsztacie? Klej epoksydowy do drewna  to gwarancja profesjonalnego efektu. Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak sprawić, by uszkodzone drewno wyglądało jak nowe!

W tym artykule:

Dlaczego warto wybrać klej epoksydowy do drewna?

Dwuskładnikowy klej epoksydowy słynie z silnych i niezwykle wytrzymałych wiązań. Zastosowany na drewniane powierzchnie, działa jak uszczelniacz lub wypełniacz, a po zastygnięciu tworzy niezwykle trwałe spojenie. 

Klej epoksydowy do drewna doskonale sprawdza się do klejenia wszelkich drewnianych mebli, półek i stołów – jego wodoodporne wiązania pozwalają na bezproblemowe mycie. Po pełnym utwardzeniu klej pozwala na szlifowanie, a nawet wiercenie – dlatego warto mieć go w swoim warsztacie!

Wymagane materiały

Wskazówki od ekspertów

Aplikacja kleju epoksydowego do drewna – wskazówki

Ponieważ klej epoksydowy jest dwuskładnikowy, jego przygotowanie i aplikacja składają się z kilku kroków. Oto, jak wygląda ten proces:

  1. Przygotowanie powierzchni. Oczyść klejone powierzchnie z tłuszczu, kurzu i innych zabrudzeń, a następnie dokładnie wysusz.
  2. Otwórz klej. Odłam końcówkę strzykawki i skieruj dyszę aplikatora do dołu.
  3. Połącz składniki. Powoli wyciśnij ze strzykawki równą ilość żywicy epoksydowej i utwardzacza do jednorazowego naczynia, a następnie wymieszaj składniki za pomocą szpatułki. Dla idealnego połączenia mieszaj masę przez około minutę.
  4. Aplikacja kleju. Nałóż cienką warstwę kleju na obie łączone powierzchnie i ściśnij ze sobą elementy. Pamiętaj, by zużyć klej od razu po wymieszaniu.
  5. Wyczyść powierzchnie z resztek kleju. Od razu usuń nadmiar kleju z użyciem etanolu lub innego rozpuszczalnika. Po zastygnięciu zabrudzenia z kleju możesz zdrapać delikatnie przy pomocy noża.

Najlepszy klej epoksydowy do drewna

Dobry klej epoksydowy to taki, który łączy wszechstronne zastosowanie i łatwą, szybką aplikację. Jeśli zależy Ci na szybkiej naprawie drewnianego krzesła, połamanego ogrodzenia czy pękniętej boazerii, sięgnij po Pattex Epoxy Mini Universal 5 min. To doskonały klej epoksydowy do drewna, jak i innych materiałów. Tworzy on szybkie i wytrzymałe wiązanie już w ciągu 5 minut. 

Klej epoksydowy Pattex jest w pełni odporny na wodę, olej, a także uszkodzenia mechaniczne. Ważną zaletą tego produktu jest fakt, że możesz go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – zarówno w domu i w biurze, jak i w ogrodzie czy warsztacie.

Klej epoksydowy świetnie sprawdza się do naprawy drewnianych elementów. Jeśli jednak szukasz produktów, które sprawdzą się podczas klejenia mebli, montażu wyposażenia kuchni i łazienki czy klejenia laminatu, sprawdź ofertę klejów do drewna Pattex. Doskonale sprawdzą się do tych zadań!

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować