Skip to Content
7 minut do końca artykułu
Proste i skuteczne naprawy

Klej do poliwęglanu – idealny produkt do domowych projektów

 Klej do poliwęglanu – idealny produkt do domowych projektów

Czy klej do poliwęglanu to coś, co faktycznie potrzebujesz mieć w domu? Możesz się zdziwić, jak wiele domowych przedmiotów jest wykonanych z poliwęglanu, co oznacza, że ten rodzaj kleju przydaje się całkiem często. Czytaj dalej i dowiedz się, do czego możesz go wykorzystać!

W tym artykule:

Dlaczego stosować klej do poliwęglanu?

Klej do poliwęglanu na pewno przyda Ci się wiele razy, gdy tylko znajdzie się w Twojej skrzynce z narzędziami. Jako że poliwęglan jest wykorzystywany do produkcji tak wielu przedmiotów obecnych w domu i biurze, za pomocą tego kleju bez przeszkód naprawisz proste pęknięcia i usterki. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które wydałbyś na ciągłe wymiany przedmiotów na nowe. Z poliwęglanu wykonane są często m.in. okulary, sprzęt ochronny, a także oprawy oświetleniowe.

Oprócz tego, klej do poliwęglanu ma niezliczone zastosowania w samochodzie, sprzęcie komputerowym czy telefonach oraz innych przedmiotach codziennego użytku.

Wymagane materiały

 

Co można kleić klejem do poliwęglanu?

Klej do poliwęglanu, jak wskazuje jego nazwa, może być wykorzystywany do wszystkich powierzchni wykonanych z poliwęglanu. Nie jest to spoiwo, po które warto sięgnąć w przypadku napraw drewnianych mebli czy szkła.

Został on zaprojektowany z myślą o klejeniu wszystkich poliwęglanów i zapewnia doskonałą siłę wiązania. Przed użyciem warto najpierw sprawdzić, z czego został wykonany naprawiany przedmiot, czy potrzebny jest klej do poliwęglanu litego, czy komorowego. Użycie produktu na niewłaściwej powierzchni może poskutkować niezadowalającym rezultatem, a nawet uszkodzeniem przedmiotu.

Klejenie poliwęglanu – wskazówki

Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by Twój projekt DIY był udany. Warto pamiętać, że ten rodzaj spoiwa szybko wysycha, dlatego postępuj zgodnie z poniższą instrukcją klejenia poliwęglanu, by uniknąć poprawek:

  1. Pracuj na czystej, suchej i płaskiej powierzchni.
  2. Upewnij się, że wszystkie potrzebne podczas napraw przedmioty są w zasięgu ręki.
  3. Zadbaj o to, by dzieci i zwierzaki nie wchodziły Ci w drogę podczas pracy – nie chcesz przecież, by klej do poliwęglanu znalazł się na ich skórze lub sierści.
  4. Załóż rękawiczki ochronne, by zabezpieczyć skórę.
  5. Wybierz dobrze oświetlone miejsce pracy. To szczególnie ważne przy niewielkich, precyzyjnych naprawach.
  6. Dokładnie przeczytaj instrukcje na opakowaniu kleju zanim zaczniesz klejenie.
  7. Sprawdź, czy będą Ci potrzebne zaciski, które utrzymają przedmioty w miejscu na czas schnięcia.
  8. Wybierz klej do poliwęglanu, który po wyschnięciu jest przezroczysty, dzięki czemu nie będzie widoczny na przedmiotach.

You need to accept cookies to play this video

Czym kleić poliwęglan – kleje w ofercie Pattex

W ofercie Pattex znajdziesz wiele produktów, które dobrze sprawdzą się w roli kleju do poliwęglanu. Mowa tu na przykład o kleju błyskawicznym w płynie Pattex S.O.S. Super Klej Standard, który zapewnia bardzo szybkie wiązanie wstępne. Możesz stosować go na powierzchniach porowatych i nieporowatych, nawet do ciężkich projektów. Dodatkowo, klej po wyschnięciu jest przezroczysty i nie wymaga korzystania z zacisków.

Innym praktycznym klejem do poliwęglanu i innych tworzyw sztucznych jest Pattex S.O.S. Super Klej do plastiku. To dwuskładnikowy produkt składający się z kleju w tubce oraz aktywatora w długopisie. Jest bezbarwny i szybkoschnący, a co najważniejsze – nadaje się do wszystkich rodzajów plastiku, dlatego jeśli nie masz pewności, z czego wykonane są przedmioty wymagające naprawy, warto sięgnąć właśnie po niego.

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować