Skip to Content

Zdrowie
i środowisko naturalne

PATTEX DAJE
CI MOC!

Jest to obietnica, która znacznie wykracza poza umożliwianie naszym klientom skutecznego wykonania pracy przy pomocy naszych efektywnych i wysokojakościowych wyrobów wchodzących w skład rozbudowanej gamy środków wiążących i uszczelniających. Jest to również zobowiązanie marki należącej do Grupy Henkel, światowego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju, do zapewniania klientom środków całkowicie nietoksycznych — nieszkodliwych dla zdrowia i środowiska.

Pattex obiecuje zawsze to, co jest możliwe do spełnienia. Dlatego też nasza strategia zrównoważonego rozwoju oznacza konkretne i namacalne plany.

Naszym celem jest dostarczenie rynkom dojrzałym oferty produktów całkowicie pozbawionych rozpuszczalników. Jest to duże wyzwanie zwłaszcza, że nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii oferowanych produktów. Z dumą stwierdzamy, że obecnie udało nam się osiągnąć ten cel w 99%. Najlepiej o tym świadczy wprowadzenie w 2011 r. na rynki całej Europy nowego, supermocnego kleju wielofunkcyjnego — Pattex Total — który oczywiście nie zawiera w swym składzie rozpuszczalników.

PATTEX Fix Extreme TOTAL, kartuse, 440 g

W odniesieniu do rynków rozwijających się, ze względu na ich zapotrzebowanie oraz dostępność surowców w wymiarze lokalnym, jako cel obraliśmy sobie dostarczanie całego naszego asortymentu środków niezawierających szkodliwych rozpuszczalników, co równoznaczne jest z eliminowaniem wszystkich niebezpiecznych rozpuszczalników z formulacji produktów. Jest to śmiały plan, który wymaga dużego zaangażowania środków finansowych i przeprowadzenia wielu inwestycji. Z nieukrywaną dumą informujemy, że obecnie udało się nam osiągnąć ten cel w 95% w skali globalnej. Najlepszym tego świadectwem jest z pewnością nasze ogromne osiągnięcie polegające na wycofaniu szkodliwego toluenu z formulacji naszych klejów kontaktowych. Do 2014 r. Pattex zamierza całkowicie wycofać niebezpieczne rozpuszczalniki z formulacji produktów marki Pattex.