Skip to Content
5 minut do końca artykułu
Klejenie tworzyw sztucznych

Klej do polipropylenu: wielozadaniowy super klej do majsterkowania

 Klej do polipropylenu: wielozadaniowy super klej do majsterkowania

Zepsuty stojak na gitarę, ulubiona zabawka dziecka, czy użyteczne naczynie? Za pomocą kleju do polipropylenu skleisz nie tylko to tworzywo! Używając go można scalić wyjątkowo oporne na klejenie materiały i trudne, małe elementy. Zastosowania są niezliczone!

W tym artykule:

Czym kleić polipropylen?

Polipropylen (PP) to jedno z dwóch najpowszechniej wykorzystywanych w przemyśle tworzyw sztucznych. Cechuje się dużą odpornością chemiczną, jest nietoksyczne oraz nieszkodliwe dla ludzi oraz zwierząt. Dzięki temu polipropylen wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym – produkuje się z niego m.in. opakowania dla produktów żywnościowych – w przemyśle medycznym i laboratoryjnym. Stosuje się go również do izolowania kabli i przewodów, a także do produkcji części samochodowych, zabawek i mebli.

Twój dom jest z pewnością wypełniony różnorodnymi przedmiotami, w całości lub w częściach wykonanych z polipropylenu. Jeżeli któreś z nich zepsuły się na skutek zużycia czy wypadku, możesz z powodzeniem przywrócić je do użytku stosując odpowiednie spoiwo. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni klej do polipropylenu, bowiem nie każdy klej nadaje się to spajania tego materiału. 

Wymagane materiały

Wskazówki od ekspertów

Klejenie polipropylenu - wskazówki dotyczące aplikacji

Używanie kleju, który scala polipropylen jest dość proste, wystarczy wykonać następujące kroki, aby uzyskać optymalne wiązanie:

  1. Przygotuj powierzchnie. Każda powierzchnia musi być gładka, płaska i czysta. Aby usunąć nierówności lub inne uszkodzenia, możesz użyć drobnego papieru ściernego, aby wypolerować nierówną powierzchnię.
  2. Doczyść. Użyj alkoholu izopropylowego, aby wytrzeć wszelkie pozostałości.
  3. Przygotuj klej. Zaopatrz się w odpowiedni klej do polipropylenu, przygotuj końcówkę aplikacyjną lub ewentualne narzędzia.
  4. Zacznij kleić!

Najlepszy klej do polipropylenu

Jeżeli zastanawiasz się jaki klej do polipropylenu wybrać – skorzystaj z naszej wskazówki! Pattex S.O.S. Super Klej do plastiku to błyskawiczne spoiwo, które sklei nie tylko polipropylen, ale też szereg innych tworzyw sztucznych, a także innych nieplastikowych materiałów. Klej oferowany jest w dwuczęściowym zestawie, na który składa się aplikator w długopisie oraz tubka z klejem, co nie tylko ułatwia aplikację, ale też umożliwia zabezpieczenie tubki i wielokrotne jej użytkowanie.

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować