Skip to Content
8 minut do końca artykułu
Co zepsute, jest sklejone!

Klej do polietylenu – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Klej do polietylenu – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Jeśli uważasz się za prawdziwego majsterkowicza, musisz mieć klej do polietylenu zawsze pod ręką. Ten przydatny produkt pozwoli Ci naprawić wiele plastikowych przedmiotów w Twoim domu. Ułatw sobie pracę z pękniętymi i połamanymi plastikowymi przedmiotami bez konieczności kupowania nowych. Sprawdź, do czego jeszcze może Ci się przydać klej do polietylenu!

W tym artykule:

Zastosowania kleju do polietylenu

Nie jesteś pewien, czy klej do polietylenu to coś, co warto mieć w domowej skrzynce z narzędziami? Rzuć okiem na popularne domowe przedmioty i sprawdź, z czego są zrobione. Jeśli jest to plastik, z dużym prawdopodobieństwem będzie to tworzywo polietylenowe. Mając to na uwadze, możesz wyobrazić sobie, w jak wielu naprawach może Ci pomóc klej do polietylenu.

Są to na przykład:

 • połamane plastikowe zabawki – łatwo skleisz je dowolnym klejem do polietylenu,
 • pęknięte naczynia – wybierz bardzo mocny klej odporny na wodę,
 • pęknięte lub połamane rury HDPE – ich fragmenty również skleisz przy użyciu odpowiedniego kleju do polietylenu.
Wymagane materiały

Wskazówki od ekspertów

Klej do polietylenu – tylko do napraw wewnątrz pomieszczeń?

Klej do polietylenu jest tak wszechstronny, że możesz chcieć go użyć do jak największej liczby napraw w całym domu. A co z zastosowaniami na zewnątrz? Czy ten produkt nadaje się wyłącznie do klejenia polietylenu w pomieszczeniach?

Odpowiedź na to pytanie sprowadza się do typu kleju i jego przeznaczenia. Jeśli chcesz używać kleju do polietylenu na zewnątrz, szukaj produktu odpornego na warunki atmosferyczne i pleśń, o dużej sile wiązania – na przykład dobrej jakości kleju epoksydowego. Produkt, który spełnia wszystkie te wymagania, sprawdzi się do wszelkiego typu napraw również na zewnątrz.

Klej epoksydowy do polietylenu pomoże Ci w naprawie m.in. mebli ogrodowych, jak krzesła i leżaki, plastikowe stoły, kwietniki, akcesoria tarasowe i dekoracje, a także różnego rodzaju zabawek do basenu.

Klejenie polietylenu – wskazówki

Jeśli zabierasz się do klejenia polietylenu po raz pierwszy, możesz zastanawiać się, czy są jakieś wskazówki, które ułatwią Ci pracę. Tak naprawdę kluczem do udanej naprawy jest wybór właściwego produktu do danego zadania. Zamiast sięgać po pierwszy lepszy klej do polietylenu, jaki zauważysz na półce, upewnij się, że wiesz, jak planujesz go użyć, do jakich przedmiotów i materiałów. Zapoznaj się dokładnie z instrukcjami producenta.

Oto kilka prostych wskazówek:

 1. Pracuj w dobrze oświetlonym miejscu.
 2. Pracuj na płaskiej powierzchni.
 3. Użyj zacisków, aby przytrzymać klejone elementy na miejscu na czas wiązania (weź pod uwagę, że niektóre kleje schną szybciej od innych).
 4. Przygotuj niezbędne narzędzia i materiały, zanim rozpoczniesz pracę tak, by mieć je wszystkie w zasięgu ręki.
 5. Pracując z klejem zawsze używaj okularów ochronnych i rękawic.
 6. Stosuj jak najmniejszą możliwą ilość kleju, aby nie doprowadzić do rozlania nadmiaru kleju i powstania nieestetycznego bałaganu.
 7. Wybierz klej do polietylenu, który jest bezbarwny po wyschnięciu, dzięki czemu na przedmiotach nie będzie śladu po naprawie.
 8. Uważaj, by nie pobrudzić klejem otoczenia, a w szczególności swojej skóry i ubrań.

Czym kleić polietylen – wybór właściwego kleju

Szukając odpowiedniego kleju do polietylenu do swojego projektu, będziesz zaskoczony wielością dostępnych opcji. Pattex jest niekwestionowanym liderem w branży oferując wysokiej jakości kleje i uszczelniacze, w tym odpowiednie do klejenia polietylenu.

Tylko jedna kropla – to wszystko, czego potrzebujesz do sklejenia powierzchni z tworzyw sztucznych, jeśli wybierzesz Pattex S.O.S. Super Klej do plastiku. Ten dwuskładnikowy produkt nie wymaga mieszania – wystarczy zastosować aktywator w formie praktycznego długopisu, a następnie nałożyć klej. To wydajny klej do polietylenu i polipropylenu, który wiąże szybko, bez konieczności użycia zacisków i oferuje niezwykłą moc klejenia. Ponadto, klej po wyschnięciu jest całkowicie bezbarwny, a do tego odporny na wodę, większość chemikaliów oraz mróz, zatem możesz być pewien trwałych rezultatów w swoim projekcie.

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować