Skip to Content
4 minut do końca artykułu
Rozwiązania do drewna i metalu

Czym kleić drewno z metalem? Najlepszy wybór w każdej kategorii klejów

Kobieta trzyma w dłoniach metalowy zawias, którego jedna strona jest nasmarowana klejem.

Planujesz majsterkowanie, a może chcesz dokonać drobnych napraw w domu? W obu przypadkach możesz zastanawiać się, jak i czym kleić drewno z metalem. Sprawdź nasz przewodnik po klejach z różnych kategorii, które najlepiej sprawdzą się do łączenia tych dwóch materiałów.

W tym artykule:

Czym kleić drewno z metalem? Najlepsze kleje montażowe

Zanim zabierzesz się do klejenia metalu z drewnem, zastanów się nad wyborem odpowiedniego produktu do tego zadania. Na rynku znajdziesz wiele skutecznych klejów, które można stosować z tymi dwoma materiałami – ważne jednak, by wybrać taki, który jest przeznaczony właśnie do Twojego zastosowania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że klej będzie nie tylko skuteczny, ale też wygodny w aplikacji.

Wymagane materiały
Zbliżenie na krawędź drewnianej szafki, do której przyklejono metalowy zawias.
Klejenie metalu z drewnem to przydatna umiejętność – pozwoli Ci szybko i precyzyjnie naprawić poluzowany zawias i inne metalowe elementy

Jeśli zastanawiasz się, czym kleić drewno z metalem, aby uzyskać najmocniejsze i najtrwalsze wiązanie, polecamy Pattex One For All Błyskawiczna Przyczepność. Ten wszechstronny klej montażowy o wysokiej wytrzymałości zapewnia długoterminową wytrzymałość zarówno w przypadku użycia wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Ponadto jest kompatybilny z wieloma różnymi materiałami i oferuje trwałość nawet przy dużym obciążeniu – aż do 350 kg/m².

Jak kleić drewno z metalem przy pomocy tego produktu? Klej Pattex One For All Błyskawiczna Przyczepność jest wodoodporny i można go nakładać w różnych temperaturach na wilgotne lub suche powierzchnie. Warto przy tym zaznaczyć, że dla uzyskania skutecznego wiązania spajane elementy nie powinny być narażone na stałe działanie wody.

Wskazówki od ekspertów

Czym przykleić metal do drewna? Wypróbuj klej błyskawiczny

Jeśli masz do sklejenia niewielkie elementy z drewna i metalu, warto skorzystać z prostego rozwiązania i sięgnąć po klej błyskawiczny. W tej kategorii, do klejenia metalu z drewnem nieprześcigniony jest Pattex S.O.S. Super Klej Standard. Przylega on do nieporowatych powierzchni lepiej niż inne super kleje, dzięki czemu idealnie nadaje się do tego zastosowania. Precyzyjna końcówka i płynna formuła zapewniają dokładną aplikację, a klej wiąże błyskawicznie – już w ciągu 5 - 30 sekund. Jeśli z kolei zależy Ci na jeszcze większej precyzji i swobodzie nakładania, możesz też wybrać wersję Pattex S.O.S. Super Klej z pędzelkiem

Osoba przykleja drewniany blat do metalowego stelażu.
Wiedząc, czym kleić drewno z metalem, możesz w domowym warsztacie zbudować modne, nowoczesne meble do swojego salonu

Czym skleić metal z drewnem? Moc klejów epoksydowych

Masz do naprawienia markizę, poręcz, balustradę? Aby skleić drewno i metal w miejscach znajdujących się na zewnątrz, sięgnij po klej epoksydowy, taki jak Pattex Repair Epoxy Mini Universal 5 min. Ten mocny, dwuskładnikowy produkt pozwala tworzyć trwałe i sztywne wiązanie, które nie kurczy się i ma wysoką odporność na uderzenia. Dodatkowo, ulega utwardzeniu w ciągu zaledwie 5 minut, a po tym czasie można go wiercić lub szlifować.

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować