Skip to Content
7 minut do końca artykułu
Ściany bez dziur

Koniec dziur w ścianach – wieszanie obrazów bez wiercenia

 Koniec dziur w ścianach –  wieszanie obrazów bez wiercenia

Obrazy i zdjęcia na ścianach wyglądają pięknie, ale pozostawione po nich nieestetyczne otwory. Nasze wskazówki na dobre wyeliminują ten problem! Naucz się, jak wieszać obrazy bez wiercenia i znacznie ułatw sobie życie podczas dekorowania wnętrz.

W tym artykule:

Wieszanie obrazów na ścianach bez wiercenia – czy to możliwe?

Osobiste akcenty w wystroju wnętrz sprawiają, że dom staje się przytulniejszy. Dlatego wiele osób decyduje się na udekorowanie ścian plakatami, dziełami sztuki czy oprawionymi w ramkę rodzinnymi zdjęciami.

Oczywiście, obrazy na ścianach prezentują się świetnie, dopóki pozostają na nich zawieszone. Jednak gdy zdecydujesz się je zdjąć lub przewiesić, Twoim oczom ukażą się nieestetyczne otwory po gwoździach albo wkrętach. Czemu w takim razie nie wybrać prostszej metody na eksponowanie obrazów, bez niszczenia ścian?

Wieszanie obrazów bez wiercenia pozwala zachować nieskazitelny wygląd ścian. Jest wygodne dla osób, które nie posiadają niezbędnych narzędzi takich jak wiertarka i wkręty czy młotek i gwoździe. To także bezpieczne rozwiązanie dla wynajmujących mieszkania, którzy nie mogą pozwolić sobie na trwałą ingerencję w ściany.

Wskazówki od ekspertów

Wieszanie obrazów na ścianie z karton gipsu bez wiercenia

Jak w takim razie uniknąć sięgania po wiertarkę? Poszukując najlepszego sposobu na zawieszenie zdjęć na ścianie bez wiercenia bez problemu znajdziesz odpowiednie produkty. Jednym z takich rozwiązań są samoprzylepne naklejki na ścianę, zaprojektowane z myślą o łatwym wieszaniu i zdejmowaniu bez uszkodzenia podłoża. Używając takiego produktu nie musisz korzystać z wkrętów ani gwoździ, dzięki czemu ściany zachowują idealny wygląd nawet jeśli zdecydujesz się na zmianę wystroju.

Do zawieszenia obrazów w ramkach bez wiercenia możesz wykorzystać usuwalne paski montażowe Pattex Fix. Są one przeznaczone do tymczasowego mocowania lekkich przedmiotów do gładkich powierzchni, a po zdjęciu nie pozostawiają na ścianach żadnych śladów. Nośność jednego paska wynosi aż 2 kilogramy. To łatwa w użyciu alternatywa dla wiercenia czy wbijania gwoździ.

Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, zawsze zapoznaj się z informacjami producenta i instrukcją stosowania. Upewnij się, że nadaje się on do użytku na Twojej ścianie i że będzie wystarczający, by utrzymać ciężar danej ramy z obrazem.

Wieszanie obrazów na ścianie z cegły bez wiercenia

Wśród materiałów, z których mogą być wykonane ściany wewnętrzne, nie można zapomnieć o odsłoniętej cegle. Jeśli chcesz powiesić obrazy na tym materiale, Twoją pierwszą reakcją może być wywiercenie otworów w cegle. Problem z tym podejściem polega na tym, że otworów nie można naprawić bez wymiany całej cegły, a do wykonania zadania potrzebne jest również specjalne wiertło.

Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Wieszanie obrazów bez wiercenia dziur w ścianach jest proste nawet wtedy, gdy dekoracja jest duża lub ma nieregularny kształt. Na przykład, jeśli próbujesz zawiesić zdjęcie lub grafikę na ścianie z cegły i szukasz czegoś, co zapewni najwyższą wytrzymałość, taśma montażowa Pattex Fix jest idealnym rozwiązaniem. Ta dwustronna taśma może unieść ciężar aż 120 kilogramów na rolkę i nadaje się do użytku zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz domu.

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować