Skip to Content
6 minut do końca artykułu
Przyklej zamiast wiercić!

Jak powiesić lustro na ścianie bez wiercenia – praktyczne wskazówki

 Jak powiesić lustro na ścianie bez wiercenia – praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak powiesić lustro bez wiercenia i użycia gwoździ, korzystając z naszego pomocnego przewodnika. Podpowiadamy, jak przygotować ściany do prawidłowego montażu, jak powiesić lustro i jaki klej jest potrzebny do pracy. Skorzystaj!

W tym artykule:

Jak powiesić lustro na ścianie bez wiercenia – przygotowanie przestrzeni

Przyklejenie lustra do ściany może brzmieć trochę niepokojąco. Ale posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia z łatwością wykonasz ten projekt i uzyskasz bezpieczne, mocne i piękne rezultaty. Oto jak przygotować ściany do montażu lustra.

  1. Sprawdź temperaturę. Unikaj instalowania luster w ekstremalnych temperaturach. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, temperatura powinna wynosić od +5°C do +40°C.
  2. Przygotuj powierzchnię. Zagruntuj powierzchnię płyt gipsowo-kartonowych i tynków, a podłoże pomalowane na połysk przeszlifuj, aby zwiększyć jego przyczepność.
  3. Wyczyść ścianę i lustro, upewniając się, że ze wszystkich powierzchni zostały usunięte kurz i brud.
  4. Oznacz miejsce. Za pomocą taśmy malarskiej i ołówka wskaż, w którym miejscu na ścianie ma być umieszczone lustro.
Wymagane materiały

Wskazówki od ekspertów

Wieszanie lustra bez wiercenia – krok po kroku

Po przygotowaniu ściany i lustra możesz rozpocząć montaż. Dodatkowa para rąk jest mile widziana na tym etapie, więc poproś o pomoc przyjaciela i zabierzcie się do pracy! Oto jak powiesić lustro bez wiercenia:

  1. Przygotuj klej. Umieść klej w wyciskaczu i otworz kartusz.
  2. Aplikuj klej. Nałóż klej wzdłuż brzegów lustra. Jego minimalna warstwa po dociśnięciu powinna wynosić 1 mm. Zachowaj bezpieczną odległość od krawędzi, aby uniknąć wycieku nadmiaru kleju na boki.
  3. Przyłóż lustro do wybranego miejsca. Podnieś lustro i przyłóż go do zaznaczonego miejsca (w razie potrzeby skorzystaj z pomocy) i upewnij się, że jest równo ustawione. Do sprawdzenia poziomu wykorzystaj poziomicę.
  4. Zamontuj lustro. Mocno dociśnij lustro do wyznaczonego miejsca i zabezpiecz taśmą naprawczą lub innymi systemami podtrzymującymi, aż do osiągnięcia pełnego czasu utwardzania. 

Klej do wieszania lustra bez wiercenia

Nie ulegaj pokusie użycia zwykłego kleju budowlanego do montażu lustra. Lustra mają unikalną powierzchnię, dlatego potrzebują specjalistycznego kleju, który został naukowo opracowany, aby bezpiecznie utrzymać je na miejscu.

Odpowiednim produktem będzie Pattex Fix Mirrors & Panels. Ten wytrzymały klej do luster jest odporny na zmiany temperatury i wilgotności, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowania w kuchni lub łazience. Jego wielofunkcyjna formuła pozwala na przyleganie do większości powierzchni znajdujących się w łazience, takich jak marmur, granit, płytki, ceramika, beton, cegła, płyty gipsowo-kartonowe i metale. To najlepszy klej do remontu tego pomieszczenia! 

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować