Skip to Content
6 minut do końca artykułu
Zero gwoździ, trwały efekt

Jak zamontować wieszak na ręczniki na dowolnej powierzchni — bez wiercenia!

 Jak zamontować wieszak na ręczniki na dowolnej powierzchni — bez wiercenia!

Przekonaj się, że montaż wieszaka na ręczniki może być prosty. Z naszego przewodnika dowiesz się jak zamontować wieszak na ręczniki, bez wiercenia otworów. Niezależnie od tego, czy wymieniasz stary, czy instalujesz nowy wieszak, trzymaj się naszego przewodnika.

W tym artykule:

Jak zamontować nowy wieszak na ręczniki w miejsce zepsutego

Wieszaki na ręczniki nieźle obrywają! Nieustanny ciężar ręczników, czasem mokrych i ciężkich, w końcu powoduje, że śruby w ścianach się poluzowują. Niezależnie od tego, czy jest to płyta gipsowo-kartonowa, czy płytki, wiercenie nowych otworów w ścianach łazienki tylko zwiększa szkody. Mamy lepsze rozwiązanie!

Oto jak wymienić wieszak na ręczniki bez dalszego uszkadzania ścian.

  1. Usuń stary wieszak na ręczniki wraz ze śrubami, które pozostały w ścianie.
  2. Wypełnij otwory odpowiednią masą uszczelniającą.
  3. Pomaluj uszczelnienie (w razie potrzeby).
  4. Zmierz i zaznacz ściany, na których ma stanąć Twój nowy stojak.
  5. Nałóż klej na tylną część wieszaka na ręczniki i mocno dociśnij.
  6. Pozostaw do pełnego utwardzenia przed użytkowaniem.
Wymagane materiały

Wskazówki od ekspertów

Jak zamontować wieszak na ręczniki: krok po kroku

Jeśli wieszasz nowy wieszak na ręczniki, poszukaj modelu z niemechanicznym systemem mocowania. Tego rodzaju wieszaki na ręczniki bez wiercenia są zwykle dostarczane z paskami samoprzylepnymi. Bądź jednak ostrożny, ponieważ mogą one szybko osłabić się pod wpływem wilgoci panującej w łazience. Właśnie dlatego zalecamy użycie mocniejszego kleju, aby wydłużyć ich żywotność.

Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować wieszak na ręczniki na kafelkach lub płycie gipsowo-kartonowej, nie martw się. Proces jest taki sam na obu powierzchniach. Oto jak to zrobić.

  1. Dokonaj pomiarów. Zmierz i zaznacz ściany, w których chcesz umieścić wieszak na ręczniki.
  2. Zaaplikuj produkt. Nałóż niewielką ilość kleju na tylną część wieszaka na ręczniki lub wsporniki montażowe i mocno dociśnij. Nie nakładaj zbyt dużej ilości kleju.
  3. Oczyść. Szybko wyczyść klej, który wyciekł z krawędzi.
  4. Odczekaj. Pozostaw do całkowitego utwardzenia kleju przed obciążeniem wieszaka.

Jak zamontować wieszak na ręczniki przy użyciu właściwego kleju

Podczas pracy z dwoma nieporowatymi powierzchniami, takimi jak ściana wyłożona kafelkami i wieszak na ręczniki ze stali nierdzewnej, sięgnij po klej Pattex Fix Express. Ten uniwersalny klej ma potężną moc, a dzięki swojej wysokiej przyczepności początkowej przylega do każdej powierzchni, porowatej lub nie. 

W przypadku mniejszych prac zwycięzcą jest klej budowlany Pattex Fix Extreme Power. Ten klej jest idealny do wszelkich zastosowań, w których jedna powierzchnia jest porowata, jak płyta gipsowo-kartonowa, drewno, tynk lub beton. Ma słaby zapach i jest bardzo poręczny w użytkowaniu. 

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować