Skip to Content
6 minut do końca artykułu
Kleje montażowe: Twoje profesjonalne rozwiązania

Kleje montażowe dla profesjonalistów: sposób na bardziej wymagające zadania

Kleje montażowe dla profesjonalistów: sposób na bardziej wymagające zadania

Nasz przystępny przewodnik zawiera przegląd mocnych klejów montażowych, wskazówki dotyczące ich aplikacji oraz porady dotyczące samych produktów. Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć o klejach montażowych o dużej wytrzymałości!

W tym artykule:

Czym jest klej montażowy?

Nazwa „kleje montażowe” odnosi się do różnych klejów o dużej wytrzymałości, które są używane w budownictwie i renowacjach. Wybór odpowiedniego kleju budowlanego może być niekiedy trudny, ponieważ bywa, że produkty często mają zbliżone do siebie zastosowanie. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci rozeznać się tym temacie oraz wybrać najlepszy klej montażowy do Twojej pracy.

Wymagane materiały

Wskazówki od ekspertów

Kiedy przydatne są kleje montażowe?

Klej montażowy przydaje się do wielu prac, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na przykład kleje montażowe Pattex są wodoodporne, odporne na warunki atmosferyczne, wypełniają szczeliny, są elastyczne i mają przyczepność do szerokiej gamy materiałów budowlanych, takich jak:

  • płyty gipsowo-kartonowe
  • formowanie
  • podłoga/podłoże
  • kafelki
  • oprawy ścienne/sufitowe
  • blaty
  • stal

oraz wiele innych!

Rodzaje opakowań klejów montażowych

Kleje konstrukcyjne są dostępne w najróżniejszych rodzajach opakowań: wiaderkach, tubach i kartuszach. Wszystkie mają różne metody aplikacji, dobrze zatem wiedzieć, jak z nimi pracować.

WIADRA.

Niektóre kleje montażowe o dużej wytrzymałości są dostępne w wiaderkach, do prac takich jak instalacje FRP, cegły, płyty gipsowo-kartonowe i płyty piankowe. Używając kleju w wiaderkach, produkt należy rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni za pomocą pacy zębatej.

TUBY.

Te opakowania są przydatne, gdy masz niewielkie fragmenty powierzchni do sklejenia, jak mały kawałek listwy przypodłogowej. Klej montażowy Pattex Fix Super jest dobrym przykładem tego rodzaju aplikacji. Niewielka pojemność tuby sprawia, że produkt idealnie nadaje się do drobnych prac w domu.

KARTUSZE.

Kartusze to najczęściej stosowane opakowania klejów montażowych. Ponieważ różne wkłady mają różne sposoby otwierania, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami na wybranym wkładzie.

Jaki jest najlepszy klej montażowy do pracy?

Linia klejów montażowych Pattex zawiera jedne z najlepszych uniwersalnych klejów konstrukcyjnych na rynku. W przypadku paneli i płyt kartonowo-gipsowych doskonale sprawdzi się Pattex One For All Express – jeden z najbardziej wytrzymałych dostępnych klejów montażowych.

Jeśli szukasz czegoś jeszcze mocniejszego, najmocniejszym i najbardziej wszechstronnym klejem budowlanym w arsenale Pattex będzie klej Pattex Fix Extreme Power. Zawsze, gdy potrzebujesz długotrwałej wytrzymałości i trwałości, będzie to odpowiedni klej montażowy dla Ciebie! Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektem wewnątrz, czy na zewnątrz, Pattex FIX Extreme Power łączy się z prawie wszystkimi popularnymi materiałami budowlanymi, takimi jak drewno, beton, kamień, płytki ceramiczne, cegła, styropian i może być nakładany na wilgotne i suche powierzchnie , w zakresie temperatur 10°C do 40°C.

You need to accept cookies to play this video

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować