Skip to Content
6 minut do końca artykułu
Prosto i bez wiercenia

Jak naprawić roletę w kilku krokach

Jak naprawić roletę w kilku krokach

Myślisz o naprawie żaluzji, ponieważ nie trzymają się pewnie ściany lub materiał się rozdarł? Możesz je samodzielnie naprawić bez narzędzi takich jak wkrętarka, wiertarka, igły czy nici! To proste!

W tym artykule:

Naprawa żaluzji bez wiercenia

Rolety zaciemniają pomieszczenie i chronią przed światłem słonecznym. Dostępne są w różnych wariantach i kolorach, rozmiarach odpowiednich do wszystkich okien niezależnie od wielkości. Mogą być wykonane z wielu materiałów – m.in. tworzywa sztucznego, tkaniny lub drewna.

Jeśli roleta nie trzyma się bezpiecznie na ścianie, konieczna jest naprawa. Montaż nie wymaga wiertarki – wystarczy specjalna taśma klejąca, która pozwoli na instalację bez uciążliwego kurzu i hałasu towarzyszących wierceniu w ścianach. Roleta może być zamontowana na skrzydle okiennym, we wnęce okiennej lub nad nią.

Wymagane materiały

Uwaga: niektóre powierzchnie ścian wewnętrznych nie wytrzymują dużego obciążenia wywieranego na małą powierzchnię montażową przez żaluzje okienne. Wówczas zalecamy mocowanie żaluzji do ramy okiennej. Jeśli nie jesteś pewien jak tego dokonać, skonsultuj się z profesjonalistą.

Bardzo mocna dwustronna taśma klejąca nadaje się szczególnie do montażu rolety na skrzydle okiennym. Jedna pełna rolka może utrzymać całkowitą wagę do 120 kg, w zależności od powierzchni, przedmiotów i materiałów. Jeśli szukasz właśnie takiego produktu, wybierz Pattex Fix 120 kg, dwustronną taśmę montażową gwarantująca łatwe, szybkie i trwałe mocowanie. 

Zanim zamocujesz roletę, przeczytaj opis produktu, aby dowiedzieć się, ile taśmy potrzebujesz na jakie powierzchnie.

Przed montażem przygotuj okno, ścianę i roletę – oczyść wszelkie powierzchnie z kurzu, brudu i tłuszczu, a następnie dobrze je osusz.

Wskazówki od ekspertów

Jak naprawić rozdartą roletę materiałową

Twoja materiałowa roleta ma małe rozdarcie od czasu, gdy kot ostrzył na niej pazury? Nie musisz wyrzucać jej i kupować nowej! Taką podartą roletę można zwykle naprawić przy pomocy niewielkiego fragmentu materiału i odrobiny kleju.

Klej do tekstyliów, taki jak Pattex Total, będzie idealny do takiej naprawy. Po utwardzeniu staje się przezroczysty, dzięki czemu nie będzie rzucał się w oczy. Co więcej, można go użyć do klejenia wszystkich typów tkanin. Jak to zrobić? Przyklej mały kawałek tkaniny tego samego koloru z tyłu rolety. Powinien być bardzo cienki, aby roleta nadal mogła bez problemu się zwijać. Tak samo możesz postąpić również w przypadku naprawy żaluzji plisowanych lub pionowych.

Przeczytaj opis produktu, aby dowiedzieć się, jak długo schnie klej i czy nadaje się do materiału, z którego wykonana jest Twoja roleta.

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować