Skip to Content
5 minut do końca artykułu
Czyste i piękne drewno

Jak w kilku prostych krokach usunąć klej z drewna?

Plamy po kleju na powierzchniach drewnianych potrafią być prawdziwym utrapieniem. Koniec z tym! W kilku prostych krokach nauczysz się, jak trwale usunąć klej i jego pozostałości z drewna.

W tym artykule:

Jak usunąć klej z drewna

Jeśli lubisz pracować z materiałami takimi jak drewno, wiesz, że aby je dobrze skleić potrzeba mocy.

Naprawdę mocny super klej sprawdzi się w Twojej pracy, ale może przy okazji pozostawić uporczywe plamy lub rozlać się po powierzchni.

Matériaux nécessaires

Całe szczęście, usuwanie kleju z drewna nie jest wcale takie trudne – wystarczy tylko kilka prostych narzędzi:

  • narzędzie do skrobania, np. stara karta płatnicza, papier ścierny lub twarda szpatułka,
  • ręczniki, ściereczki lub waciki,
  • pasta do mebli, zmywacz do paznokci lub ocet,
  • bejca do drewna – mat lub połysk.

Conseil d'expert

Wskazówki, jak usunąć pozostałości kleju z drewna

Chcąc jak najlepiej usunąć klej z powierzchni drewnianych, zacznij od delikatnego zeskrobania pozostałości. Jeśli to nie wystarczy, przejdź do następnego kroku, rozpuszczając klej rozpuszczalnikiem, takim jak zmywacz do paznokci lub ocet zmieszany z wodą. Namoczenie bawełnianego wacika lub szmatki w jednym z tych roztworów i delikatne nałożenie go na odpowiedni obszar usunie każdą pozostałość kleju.

Na koniec zastosuj bejcę do drewna, aby dopasować kolor tego fragmentu do reszty powierzchni!

Czym usunąć klej z różnych rodzajów powierzchni drewnianych?

Na szczęście każda kombinacja powyższych kroków powinna usunąć klej błyskawiczny z powierzchni drewnianych, w tym mebli. Nowoczesne formuły super klejów nie tylko wyróżniają się wysoką jakością wiązań, ale też zapewniają łatwiejsze czyszczenie powierzchni z resztek produktu. Na przykład, wysokiej jakości klej do uszczelniania desek podłogowych zapewni deskom długowieczność, jednocześnie będzie wymagał jedynie minimalnego czyszczenia.

Jaki jest najlepszy klej do drewna?

Do następnej pracy związanej z obróbką drewna sięgnij po Pattex FIX Drewno. Ten wysokiej jakości klej został specjalnie opracowany do klejenia wszystkich rodzajów drewna w pracach budowlanych. Jest przyjazny środowisku naturalnemu i posiada bardzo dużą wytrzymałość. Ma szeroki zakres zastosowań i jest odporny na starzenie.

W przypadku mniejszych prac, takich jak rękodzieło i naprawa mebli, spróbuj użyć Pattex Klej do drewna Standard. Ta malutka buteleczka zawiera potężny klej, który w ciągu kilku sekund może skleić prawie każdą powierzchnię! Świetnie sprawdzi się do naprawy starego fotela lub zepsutej zabawki. Wysycha bezbarwnie i bez potrzeby dociskania!

Pochwal się własnymi pracami

Mogą Cię również zainteresować